میلگرد استیل

میلگرد استیل : فولادهای زنگ نزن یا استنلس استیل که به اختصار استیل نامیده می شوند خانواده ای از فولادهای آلیاژی است که حاوی ۳۰-۱۰ درصد کروم می باشد.

میلگرد استیل :  فولادهای زنگ نزن یا استنلس استیل که به اختصار استیل نامیده می شوند خانواده ای از فولادهای آلیاژی است که حاوی ۳۰-۱۰ درصد کروم می باشد. استیل ها دارای دو مشخصه اساسی هستند: مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن ، مقاومت در برابر حرارت.
بیش از صد گرید از استیل وجود دارد که به ۵ خانواده تقسیم می شوند. مهمترین دسته از این خانواده ها ، استیل های آستنیتی هستند که حدود ۲۶-۱۶ درصد کروم و بسته به نوع کاربردشان(محیط و دمای کاری) تا حدود ۲۶ درصد نیکل دارند و میزان کربن درآنها پایین است.

این دسته از استیل ها که فاقد خواص مغناطیسی هستند در اصطلاح به استیل نگیر معروفند و قابلیت سختکاری با عملیات حرارتی را ندارند. از مهمترین آنها می توان به استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ اشاره نمود.

میلگرد استیل :  همچنین دسته دیگری از میلگرد های استیل 410 و 420 از نوع استیل های مارتنزیتی و با قابلیت عملیات حرارتی می باشند و میلگرد استیل 430 از نوع استیل های فریتی بوده و قابلیت عملیات حرارتی ندارند و هر سه مور دارای خاصیت مغناطیسی بوده و جذب آهن ربا می شوند بهمین دلیل در اصطلاح به استیل ((بگیر)) معروفند. در ذیل بصورت مفصل در ارتباط با میلگرد های استیل 410 و 420 و 430 توضیحاتی ارائه خواهد شد 

میلگرد استیل 304 و 316 و 321 و 347 و 410 و 420 و 430 و 309 و 310:

 

Copyright © 2010 - www.MetalAndSteel.ir All Rights Reserved
Design by: DARIUSH ZAMANI